Заместник министърът на Министерството на регионалното развитие и благоустройството Димчо Михалевски е поканен от да открие новопостроения мост на река Бяла край Ивайловградското село Меден бук. Официалната церемония е предвидена за 20 октомври.
Изграждането на масивния стоманобетонен мост започна през 2003 година. Строителните работи бяха извършени от Сливенската фирма “Биндер” и фирмата подизпълнител “Пътсройинженеринг” Кърджали. Финансирането на обекта бе от Изпълнителна агенция “Пътища”. Част от средствата са осигурени и от фонд “Бедствия и аварии” .
Мостът е дълъг 80 метра. Пътното платно е широко 4.50 метра, а отстрани има по един метър тротоари. Близо година вече мостът е използваем, но сега ще стане неговото официално откриване.
Изграждането на нов мост над река Бяла бе на мястото на стар въжен мост, по който преминаването бе затруднено и особено опасно. През последните години той бе практически неизползваем, а хората оставаха откъснати от света дни наред вследствие придошлата река. Мостът е важен и за развитието на туризма в района, където през лятото идват туристи от различни части на страната на почивка край живописната река. Важността му се определя и от това, че се намира в непосредствена близост до българо-гръцката граница.