В четвъртък и петък е футболният турнир от Ученически игри 2017
В четвъртък и петък е футболният турнир от Ученически игри 2017 / Радка Минчева, архив
Кюстендилският ФК „Велбъжд” е на път да напише най- срамната страница от историята си- да изпадне в Четвърта лига или селските групи! „Велбъжд” загуби на стадион „Осогово” с 0:1 от пряк конкурент за оставане в Трета Югозападна лига- „Балкан” от Ботевград.
Важни 3 точки към активите си добавиха „Германея”- Сапарева баня и „Свобода”- Пещера. „Германея” победи с 2:1 „Хебър”, а „Свобода” надделя с 2:1 над „Рилски спортист”. Последният в класирането, „Чепинец” победи с 3:2 над „Сливнишки герой”. Лидерът „Струмска слава” спечели срещу „Вихрен” с 1:0. „Марек” отстъпи в Дупница пред втория „Септември”- Симитли с 1:2.

В битката за оставане, последният „Чепинец” има 18 т., предпоследният „Велбъжд” е с 26, а „Вихрен” има 27 точки. Над чертата са „Свобода” с 28 и „Германея” с 29 точки. „Балкан” има 32, а „Пирин”- Разлог е с 34 точки.

Всички резултати от кръга в Трета Югозападна лига:
29 КРЪГ - 06.05.2017 г. /събота/ - 18.00 ч.
   ВЕЛБЪЖД /КН./    БАЛКАН /БОТ./  0-1

Програмата на "Велбъжд" до края на първенството: гостуване на "Пирин"- Гоце Делчев на 10- ти май; гостуване на "Чепинец" на 13 май; домакинство на лидера "Струмска слава" на 20 май; гостуване на пряк конкурент "Свобода"- Пещера на 27 май и домакинство на вечния съперник "Марек" на 3- ти юни.