Виктор Атанасов се класира за Мастърс турнира
Виктор Атанасов се класира за Мастърс турнира / Дарик- Кюстендил
Кюстендилецът Виктор Атанасов спечели регионалния турнир по тенис на корт до 10 г., който се проведе в гр.София. Надпреварата от календара на БФТенис се проведе на кортовете на ТК“ Дема“ гр. София.

В състезанието взеха участие 53 момчета и 22 момичета. След 6 изиграни мача и 6 победи, кюстендилският състезател от ТК „Осогово –Елит“ триумфира с купата. На финала Виктор победи Борис Бонев от ТК “Малееви“ с 5-3 гейма. Първото място директно го класира за участие в Мастърс-турнира до 10 г., който ще се проведе на кортовете на СК „Дема“ гр.София от 6-8 септември.

В състезанието взеха участие следните клубове: ТК "НСА", ТК "Славия", ТК "Диана”, ТК "15:40", ТК "Левски", ТК "Малееви", ТК "СБС", ТК "Локомотив 1929", ТК "Вектор Тенис Спорт", ТК "ЦСКА - Завинаги", ТК "Про спорт", ТК "Дема", ТК "Виа Тенис Стар", ТК "1882", ТК "Славия Бомел 9", ТК "София", ТК "Бароко Спорт", ТК "Радомир", ТК "Локомотив 1929".

На фона на тези утвърдени 19 клуба, кюстендилският състезател Виктор Атанасов от ТК „Осогово –Елит“, с треньор Ивайло Илиев успя да надделее и да се поздрави с първото място.