Сребърни отличия за клуба за хора със зрителни увреждания от купа Пауталия по шахмат / netinfo

Отборът по шахмат на СКХЗУ "Пауталия спорт-2005" се класира на второ място в турнира за купа „Пауталия", който се проведе на хижа „Осогово". В отборния турнир по шахмат за хора със зрителни увреждания участваха 6 отбора от Кюстендил, Варна, Благоевград и два спортни клуба от гр.София.
Първи стана отборът на СК "Успех"- Варна. Кюстендилските шахматисти в състав Динко Даскалов, Кънка Витова ,Борислав Лазаров, Никола Баджаков, Венцислав Анакиев и Росица Иванова се представиха много добре. На първа дъска, където играят най-добрите шахматисти, Борислав Лазаров спечели сребърен медал, на втора дъска Кънка Витова също завоюва сребърен медал и на 4- та, Никола Баджаков също се окичи със сребърен медал.
Турнирът се проведе благодарение на финансовата подкрепа на община Кюстендил.
"Благодарим на кмета на общината г-н Паунов и на целия му екип, които винаги са ни подкрепяли. Тази година, за да удължим турнира заслуга има и г-н Димитров управител на хижа „Осогово", сподели Кънка Витова, председател на клуб "Пауталия спорт- 2005".