Невестино, Трекляно и Рила преизбраха досегашните си кметове
Невестино, Трекляно и Рила преизбраха досегашните си кметове / netinfo

В три от по- малките общини в областта бяха преизбрани досегашните кметове. Това са в Невестино, Трекляно и Рила.


В Невестино Димитър Стаменков печели изборите с 1021 гласа или 68, 29%. Втори остава кандидатът на ГЕРБ Милчо Кирилов с 345 гласа или 23, 08%. В Общинският съвет ПП АБВ ще има най- много съветници- 5, БСП-3, ГЕРБ- 3.

В община Трекляно кмет ще бъде Радко Петрунов от БСП, който има 452 гласа или 57, 87%. Втора е представителката на ГЕРБ Ани Симеонова с 217 или 27, 78%. Разпределението в Общинският съвет е следното- 5 мандата за БСП, 3 за ГЕРБ, 2 за Реформаторски блок и 1 за АБВ.

В община Рила за кмет бе избран Георги Кабзималски от ГЕРБ с 963 гласа, от общо гласували 1 573. Втори е Владимир Владимиров от БСП с 239 гласа.