Спортният клуб по борба на Димитровград отново шампион
Спортният клуб по борба на Димитровград отново шампион / netinfo

Спортен клуб по борба-Димитровград е вече двоен държавен отборен победител. На провелият се през уикенда в Търговище  шампионат за момчета 14-15 години, тимът триумфира в конкуренция с 41 клуба и 237 борци. 13-те състезатели на Димитровград спечелиха 9 медала - 3 златни, 2 сребърни и 4 бронзови.

Без конкуренция в своите категории бяха Иван Янков (38 кг) и  Микяй Наим (47 кг), а единственият равностоен съперник н  Иван Ангелов в кат. 53 кг бе съотборникът му Мирослав Иванов, който остана втори. Сребърен медалист е и Иван Георгиев (85 кг). С бронзови отличия са: Веселин Петров (47 кг), Тончо Тончев (66 кг), Богомил Бонев (66 кг) и Драгомир Димов (85 кг). Микяй Наим бе обявен и за най-техничен състезател на шампионата, обяви треньорът им Салим Наим.