Хасковският окръжен съд отложи делото за жестоката катастрофа навръх Великден в Симеоновград, при която загинаха шестима младежи. В съдебната зала днес родителите им и пострадалата Мария-Луиза Карабуюкова бяха конституирани, като частни обвинители. Съдия Красимир Димитров обаче отхвърли искането на адвокат Керанова по делото като частен обвинител да бъде конституиран и другият пострадал от черния Великден- Милен Димов. Определението подлежи на обжалване пред пловдивския апелативен съд, което бе и причина за отлагането. Адв. Керанова заяви, че ще обжалва отказа.
Делото бе насрочено за края на януари, в три последователни дни. Подсъдими са двамата братовчеди Данаил Георгиев- управлявал в пияно състояние автомобила, с който е причинена смъртта на младежите и Живко Желев, предоставил колата на Данаил. По повдигнатото им обвинение законът предвижда и за двамата от 5 до 15 години затвор.
За днес в съдебната зала бяха призовани 30 свидетели. Общо по делото, с вещите лица, свидетелите са 78, а документите и експертизите- 5 тома.
Разследването на жестоката катастрофа и внасянето на обвинение отне повече от половин година. Това предизвика недоволство и протести от близките на загиналите деца. Те създадоха инициативен комитет за промени в Наказателния кодекс, като настояват употребилите алкохол и дрогирани шофьори, причинили смърт на пътя, да бъдат съдени за умишлено убийство. Събраната подписка е внесена в правната комисия на парламента.