3 медала спечели Клубът по спортно ориентиране Компас 94  на международно състезание
3 медала спечели Клубът по спортно ориентиране Компас 94 на международно състезание / netinfo

Три медала спечели Хасковският клуб по спортно ориентиране "Компас 94"  на 33-тите международни състезания за национална купа "България" в Ахтопол през уикенда. Отличията взеха Невена Симеонова - сребро при 12-годишните, Петър Стратиев - бронз при мъжете на възраст до 40 години и председателят на местния отбор Тодор Стратиев, който също се окичи с бронз при 60-годишните.

Около 600 участници във всички възрастови групи, сред които и представители на чужди клубове, участваха на състезанието.

Преди надпреварата за купа "България", Хасковският клуб спечели още три медала - златен, сребърен и бронзов, на двудневните състезания за купа "Бегун", които се проведоха край Приморско на 17 и 18 юни. Медалите в крайното общо класиране донесоха Петър Стратиев - злато при мъжете на възраст до 40 години, Ралица Илиева - сребро при девойките до 18 години и Павел Илиев - бронз при юношите до 18 години.