Започва Световната седмица на кърменето
Започва Световната седмица на кърменето / Дарик Габрово, архив

 

За четвърта поредна година в Габрово ще бъде отбелязана Световната седмица на кърменето.Тази година тя ще мине под мотото „Да поговорим! Кърменето-3D изживяване”. В неделя от 10.30 часа в местността Градище ще се проведе пикник- дискусия по въпросите на кърменето, съобщи на редовния си брифинг кметът Николай Сираков. Организатор на Седмицата на кърменето е световната организация в подкрепа на кърмещите майки Ла Лече Лига. 120 държави от цял свят вземат участие в инициативата.

Представители на Регионалната здравна инспекция в Габрово ще раздават здравно информационни материали на жените, на които им предстои раждане в Акушеро-гинекологичното отделение на болницата в Габрово и в Диагностично-консултативните центрове. Доброволци на Ла Лече Лига ще посетят родилното отделение на МБАЛ "Д-р Тота Венкова" в Габрово и ще поговорят с майките за ползите от кърменето.

Кампанията около Световната седмица на кърменето, която се провежда от 1 до 7 август, има за цел да привлече вниманието на цялото общество към ключовото значение на кърменето.