Проект за нов тип туристическо бюро се подготвя в момента
Проект за нов тип туристическо бюро се подготвя в момента / Дарик Габрово

Проект в областта на туризма за създаването на нов тип туристическо бюро се подготвя в момента, каза за Дарик зам. кметът на Община Габрово Николай Сираков. Най- вероятно новото бюро ще бъде разположено в Дечковата къща. Там няма да има чиновник, който да дава нужната информация, а чрез триизмерни изображения ще се показват различните забележителности на града.

Според Николай Сираков, подобна дейност е заложена и в маркетинговата стратегия, която бе поръчана от Общината и която би могла да се реализира при наличието на финансиране. Става дума за единен телефон, който да работи 24 часа в денонощието и да може на него да се дава необходимата туристическа информация.

В момента информация за туристическите обекти може да се получи чрез сайта на Община Габрово и най- вече чрез Общинското туристическо бюро, което се намира в Информационния център на Общината.

"Преди няколко месеца направихме така наречения "единен билет" за всички културни институции, които се намират на територията на общината. Така туристите, попадайки в един културен обект, се информират за съществуването на другите, за техните координати и работно време", каза още Сираков.  

Добави ни в предпочитани източници в Google