Община Габрово и народните представители от ПП ГЕРБ започват съвместни действия във връзка с изграждането на Дом за стари хора на територията на Общината. Те са свързани с обявена от министъра на труда и социалната политика възможност за строителство на такива домове на територията на страната чрез израелска инвестиция, съобщават от пресцентъра на ПП ГЕРБ в Габрово.
Министърът на труда и социалната политика посети габровска област преди седмици във връзка с проверки по изпълнението на проектите по Красива България. Той остана много доволен, както от тези проекти, така и от социалните услуги, които се предлагат в Габрово. Тук той сподели, че му предстои посещение в Израел по отношение предлагането на социални грижи за стари хора и че от израелска страна има заявена готовност за изграждане на Домове за стари хора в България. По-късно, след завръщането му, стана ясно, че тези израелски намерения са били потвърдени там.
Във връзка с добрите впечатления на социалния министър от предоставяните в Габрово социални услуги, както и във връзка с голямата нужда от Дом за стари хора, Община Габрово и народните представители от ПП ГЕРБ правят опити да включат Габрово в евентуалните бъдещи инвестиции от израелска страна за изграждане на старчески дом.
Община Габрово и народните представители от ГЕРБ вече изпратиха официално заявено желание Габрово да бъде включено в инвестиционните намерения, заедно с други Общини или като пилотна Община.
Община Габрово има и проектна готовност за изграждането на старчески дом. Сградата се намира в с. Враниловци, на окоро 10 км. от Габрово и има капацитет за настаняване на 80 души.