Общо събрание на Националната Асоциация на Секретарите на Общини в Република България се провежда днес и утре в Трявна. В програмата е включено приемането на нови членове, обсъждане и приемане отчетните документи на асоциацията за 2008 г. и плана за работа през 2008 – 2009 г. Ще бъде проведен и частичен избор за попълване на състава на Контролния съвет на асоциацията, както и някои промени на Устава на НАСО РБ.
През втория ден на проявата ще бъдат поднесени презентации и дискусия по Закона за електронното управление, сигурност на информацията, със съдействието на Координационния съвет за информационно общество към Министерски съвет. Ще бъдат обсъдени и други актуални въпроси, свързани с работата и професионалните потребности на секретарите на общини.
Като паралелна проява ще се проведе и Кръгла маса на тема: „Насоки за организационната устойчивост на НАСО РБ/АСКО и партньорство с РАО/НПО” – дейност 6 от проекта на НАСО РБ/АСКО по ОПАК. За участие в ХVІ-то Общо събрание, са подали заявки за участие над 110 секретари на общини – членове и кандидат-членове на Асоциацията.