Мартин Пенчев с 6-то място в старт от календара на FIS в Словакия
Мартин Пенчев с 6-то място в старт от календара на FIS в Словакия / sport-gabrovo.com

Чудесен резултат постигна най-добрия габровски състезател по ски бягане Мартин Пенчев (КСБ Узана 2017) в навечерието на новата година. Спортист №2 на Габрово за 2018-та записа 6-то място в един от стартовете от календара на Международната федерация по ски (FIS) - надпреварата за Славянската купа в Щръбске Плесо в Словакия.

Пенчев влезе в топ 6 в бягането на 10 километра свободен стил. Времето, за което измина дистанцията, беше 24:51.0 минути. С минута и 30 секунди по-бърз беше победителят Ян Користек от Словакия, следван на 7 секунди от поляка Ян Антонец. Павел Клизц от Полша допълни призовата тройка. В надпреварата участваха общо 52-ма бегачи от 6 държави. Другите трима български национали – Николай Виячев, Александър Огнянов и Тодор Малчов заеха 21-во, 25-то и 34-то място. „Чувствах се добре и ските бяха добре подготвени. След 5-тия километър усетих болка в предкостниците, която ми попречи да доразвия бягането си“, сподели Мартин след финала.

В старта на 10 километра класически стил габровският ски бегач отново беше най-добре представилият се български състезател в Щръбске Плесо, като зае 17-о място с време 28:06.8 минути. Користек и Антонец отново завършиха на първите две места, а бронза взе Андрей Сегец от Словакия. Николай Виячев се класира 20-ти, Александър Огнянов- 28-ми, а Тодор Малчов – 33-ти от общо 46 стартирали.

Източник: sport-gabrovo.com