Младежка фолклорна формация „Егрета" към Дома на културата в румънския град Исакча гостува на учениците от Финансово-стопанска гимназия в Добрич.
Младите танцьори от Северна Добруджа връщат визитата на добричките ученици, които през март т.г. взеха участие във фестивала „Пролетни багри" в Исакча.
Румънските гости ще посетят Албена, нос Калиакра, както и туристически обекти в Добрич и Балчик. Младежите от двете училища ще проведат два уъркшопа. В единия от тях те ще се занимаят с историята на Добруджа, а в другия - с балкански танци. Гостуването ще завърши с голям концерт на състави и изпълнители от двете страни днес от 18 часа в Младежки дом. Входът е свободен.
Партньорството между ФСГ"Васил Левски" и Дома на културата в Исакча има продължителна история, в която са включени няколко съвместни проекта. Румънските гости ще се срещнат и с героите на проект „Парола: Изгубената родина", преселници от Северна Добруджа.
Заедно с младежката формация в града ни ще пристигнат и представители на културни институции от окръг Тулча, които ще имат срещи с добрички общественици. Контактите се осъществяват и благодарение на съдействието на Дружество „Знание" в Добрич.