18-годишно момиче пострада при верижен пътен инцидент, станал на 27 октомври, около 11.39 часа в Добрич, съобщиха от полицията. В Първо РУП е прието съобщение за възникнало пътно-транспортно произшествие на кръстовището между ул. "Александър Стамболийски" и ул. "Дунав". 69-годишен водач на лек автомобил "Пежо 106" отнел предимство и ударил движещия се автомобил "Опел Тигра", управляван от Р.П, на 23 години. Опелът пък се е ударил в паркиран лек автомобил "Сузуки Алто", който причинил верижен удар между паркираните след него „Шевролет Авео" и "Рено Клио". Между тях е била притисната 18-годишната пешеходка. Водачът на лекия автомобил "Опел Тигра" и пострадалото момиче са прегледани в Спешна помощ и са освободени за домашно лечение с наранявания, без опасност за живота. По случая се води досъдебно производство.
Лаптоп и златни накити са откраднати от дома на 34-годишен жител на Балчик, съобщават още от полицията. Престъпникът е проникнал в дома чрез взлом на 27 октомври. По случая се работи в условията на досъдебно производство.
В Първо РУП-Добрич е получено съобщение за това, че неизвестен извършител е проникнал в магазин по ул. "Суха река" в Добрич и е откраднал 50 лева.