Заловиха  таксидижии измамници
Заловиха таксидижии измамници / netinfo

Незаконно работещ таксиметров автомобил беше установен от инспектори на ДАИ Бургас. Автомобилът не е притежавал разрешително за извършване на тасиметрови превози на територията на община Бургас.

Водачът е подвеждал клиентите с наличието на опознавателни знаци от типа на табела „ТАКСИ”, фискален апарат с режим „Свободно”, залепени разрешителни стикери  др.

По време на проверката шофьорът е предоставил разрешително, което се е оказало, че е издадено на друг автомобил.

Шофьорът е глобен 1 500 лв., отнета му е шофьорската книжка.

Служители на ДАИ  провериха след сигнал таксиметров водач, който е превозвал пътници с изключен касов апарат. Заради отказа му да съдейства на полицейските служители и опит за измама шофьорът ще бъде лишен от 1 до 6 месеца от свидетелството за правоуправление и ще му бъде наложена глоба до 200 лева след издаването на наказателното постановление.