Детска шампионска лига по футбол за Никулден
Детска шампионска лига по футбол за Никулден / netinfo

В Бургас започва най-мащабният футболен турнир, организиран досега за най-малките последователи на най-популярния спорт.
По предварителни данни участие ще вземат близо 900 деца. Заради големия интерес надпреварата ще се проведе във формата на обичаната от всички Шампионска лига.
Участващите 22 детски градини ще бъдат разпределени в квалификационна групова фаза, като само най-добрите състави ще стигнат до финалите. Срещите започват тази неделя и ще завършат на десети декември. Организаторите от детски футболен клуб "Звездичка" и Община Бургас са убедени, че малките футболисти ще се представят на висота. Инициативата е посветен на Никулден - празник на морския град.
Първият по рода си турнир по футбол между бургаските детски градини се проведе в средата на септември. В него участие взеха 300 възпитаници на "Звездичка".