Кьолн се издъни срещу Оснабрюк
Кьолн се издъни срещу Оснабрюк / netinfo
Дванадесетият кръг във Втора Бундеслига започна с изненадваща загуба на Кьолн. „Козлите” паднаха с 1:2 като гости на Оснабрюк.

Двубоят на „Оснател Арена” започна с категорично превъзходство на домакините, като те водеха с 2:0 само след 8 минути игра. Шуон и Райхенбергер реализира двата гола в 7-та и 8-та минути. Вместо да се амбицират и да наложат натиск футболистите на Кристоф Даум за малко не инкасираха трето попадение в мрежата си, като единствено липсата на късмет, която преследваше Оснабрюк до края мача, ги спаси от резил.

Едва след почивката гостите се събудиха и намалиха преднината на съперника си с гол на Хелмес в 59-та минута след перфектно центриране на Миливое Новакович. Бившият нападател на Литекс записа поредни пълни 90 минути за своя тим.

След загубата Кьолн заема шесто място в класирането с 18 точки в актива си, а Оснабрюк е на 11-о с 15. Лидер в подреждането е Борусия Мьонхенгладбах с 24 точки, следван от Фрайбург и Мюнхен 1860 със съответно 23 и 21 точки.