Гърция сломи Сърбия, отпадане заплашва Плавите
Гърция сломи Сърбия, отпадане заплашва Плавите / netinfo
Еврошампионът Гърция продължава да защитава успешно титлата си, постигайки втора поредна победа, този път над Сърбия с 68:67 след продължение, като резултатът в редовното време бе 56:56 (12:11. 31:31, 40:38).

Срещата започна доста нервно като в първите няколко минути не бе отбелязан кош. Гърците откриха резултата и лека полека направиха преднина от 10:3. Сърбите обаче отговориха на предизвикателството и намалиха до 13:12 след края на първата част.

В началото на втората част Гърция отново дръпна, но сърбите успяха да изравнят играта и резултата. В последната минута те дори поведоха при 29:28, но гърците върнаха тройка, а след това кош на Зоран Ерцег докара резултата до 31:31 на почивката.

Третата четвърт бе с изключително слаба резултатност завършвайки 9:7 за Гърция. Двата отбора имаха доста пропуски в стрелбата от средно и далечно разстояние. Целият отбор на Плавите и особено капитана Милан Гурович имаха трагичен процент от тройката.

Последната част продължи да се развива равностойно с чести смени на водачеството. В последните й секунди се стигна до драмата. Първо след забивка на Димос Дикудис Гърция взе преднина от три точки при само пет секунди до края. Тогава топката попадна в Милан Гурович, който напредна и направи доста странна стрелба от около десет метра и отбеляза феноменална тройка, с която прати мача в продължения.

В допълнителните минути играта отново бе равностойна като в самия край гърците отново взеха малка преднина. При резултат 68:67 Марко Ярич имаше възможност за стрелба от тройката, но бе блокиран от Пападополус и така Гърция изтръгна победата.

Димос Дикудис изигра един много добър мач завършвайки с 20 точки и 8 борби. Той отбеляза и най-важните кошове за отбора си. За сърбите, които загубиха втори мач поред, Марко Ярич вкара 18, а Дарко Миличич добави 17 точки, 6 борби и 3 чадъра.

От група А напред със сигурност продължават Русия и Гърция, а Сърбия трябва да победи Израел, за да не се прибере преждевременно за Белград.