Далас е №1 в редовния сезон, ваканция за Новицки и Стекхаус
Далас е №1 в редовния сезон, ваканция за Новицки и Стекхаус / netinfo
Далас победи ЛА Крипърс с 96:86 и записа своя 64-и успех през настоящия сезон в НБА, с което не остави никакви съмнения кой е най-добрия отбор в редовния сезон. Освен рекордните победи Маверикс спечелиха и първото място в плейофната таблица и си спечелиха ценно домакинско предимство във всеки кръг.

Старши треньорът Ейвъри Джонсън пусна в почивка звездите си Дирк Новицки и Джери Стекхаус за оставащите пет мача до края на сезона. Двамата по традиция бяха най-резултатни за Далас и през изминалата нощ с по 26 и 18 точки. Те обаче няма да пътуват с тима при гостуванията от редовния сезон. Новицки и Стекхаус ще играят чак в петък отново, когато Далас приема Юта. Тогава пък ще бъде дадена почивка на останалите титуляри, разкри Джонсън.

„Казах им, че ако ги видя на самолета, ще ги глобя,” заяви Джонсън шеговито.

ЛА Крипърс игра без Сам Касел и Тим Томас, но все още има амбиции да се бори за място в плейофите. Кори Магети бе най-резултатен за гостите с 24 точки, а Елтън Бранд добави 20.

В най-интересния мач от изминалата нощ Денвър се наложи над ЛА Лейкърс със 115:111. Звездите на Нъгетс се събудиха тъкмо навреме, за да влязат в плейофите, след като взеха шеста поредна победа.

Кармело Антъни реализира 33 точки, а Маркъс Кемби добави 22 борби и седем чадъра. Алън Айверсън реализира 24 точки, а отборът се утвърди на шесто място в Западната конференция.

Суперзвездата на Лейкърс Коби Брайънт отбеляза едва 23 точки, с девет по-малко от средното му постижение този сезон. Той пропусна цели 21 от своите общо 30 изстрела.