Властта се среща с българските победители от детската Евровизия
Властта се среща с българските победители от детската Евровизия / снимки: БГНЕС

Започнаха срещите на властта със сребърните медалисти от детското издание на конкурса Евровизия Крисия, Хасан и Ибрахим. Днес следобед президентът Росен Плевнелиев се срещна с децата, а утре сутрин музикалните таланти ще бъдат гости на парламента.
Държавният глава връчи Почетния си знак на Крисия, Хасан и Ибрахим.

Децата спечелиха второ място за България на конкурса „Евровизия” 2014, който се проведе в Малта. „Държавният глава поздрави децата за техния голям успех и им благодари, че са накарали българите да се гордеят с представянето им на конкурса”, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

От „Дондуков” 2 отбелязаха, че децата са разказали на президента своите впечатления от „Евровизия”. След срещата Росен Плевнелиев е поканил Крисия, Хасан и Ибрахим да участват в концерта „Българската коледа”.

Във вторник децата ще бъдат специални гости на парламента. Председателят на Народното събрание Цецка Цачева ще посрещне малките таланти, а в началото на заседанието - в 11.00 ч. Крисия, Хасан и Ибрахим ще бъдат приветствани и в пленарната зала на Народното събрание.

Засега няма информация дали от Народното събрани и президентството ще се срещат и с другата голяма звезда от почивните дни - боксьора Кубрат Пулев. Час след изявата на децата в Малтa, Кобрата излезе на ринга в Германия срещу световния шампион в тежка категория Владимир Кличко.

Властта се среща с българските победители от детската Евровизия
netinfo