Сумист и двама доктори са кандидатите на ДПС за кмет на Разград
Сумист и двама доктори са кандидатите на ДПС за кмет на Разград / netinfo

Три номинации за кмет обсъждат местните структури на ДПС в Разград, съобщи общинският лидер Музфер Мустан.

Проведени са събрания в шест села, не е ясно становището на ДПС-активистите в общинския център и още две населени места.

Разширеното заседание на общинското ръководство на партията е насрочено за 27 август, когато ще се коментират вариантите ДПС да се яви със собствена кандидатура или да подкрепи вече издигнат кандидат. Ще се обсъждат и конкретни имена, окончателното решение обаче ще е на централата на ДПС, обясни Мустан.

Сред номинираните са депутатът д-р Хасан Адемов, лидерът на градската организация на ДПС д-р Румен Цанков и самият Музафер Мустан, който преди десет години спечели първата европейска титла по сумо за България в категория 115 кг, в момента е главен експерт в Държавната агенция за младежта и спорта за Разградска област.

На предсрочните местни избори преди две години ДПС-Разград заедно с останалите двама партньори от тройната коалиция – БСП и НДСВ - подкрепи независимия кандидат Денчо Бояджиев. За този вот кметът Бояджиев отново обяви, че ще използва формулата “независим”, досега е получил подкрепа от партията, в която членува – БСП.