/ Булфото
Татяна Воложанина спечели златен медал на финала на бухалки и бронзов на топка на турнира по художествена гимнастика на Световните университетски игри в Чънду (Китай). Другата българка Лъчезара Пекова завърши на осмо място на топка.

Воложанина представи силно съчетанието си на бухалки и беше оценена с 30.850 точки (15.200 трудност, 7.950 артистичност и 7.800 изпълнение). От българския щаб подадоха контестация за оценката, която беше отхвърлена.

Два златни медала за българката Боряна Калейн на Световната купа по художествена гимнастика

Сребърен медал взе Зохра Агамирова от Азербайджан с 30.850, а трета е японката Рейна Матсусака с 30.800.

Воложанина изигра много добре своята композиция и с топка и получи оценка 31.550 точки (15.800 за трудност, 8.050 за артистичност и 7.750 за изпълнение), което й отреди третото място.

Лъчезара Пекова допусна сериозни грешки в единствения си финал на Универсиадата и с 26.050 точки (12.200, 7.450, 6.400) остана на осмо място.

Златния медал на топка завоюва представителката на Унгария Фани Пигницки с 32.650 точки, а втора е Елжана Таниева от Казахстан с 31.750 точки