Нарастнала е продажбата на автомобили у нас
Нарастнала е продажбата на автомобили у нас / netinfo
За първите пет месеца на годината в България за продадени общо 20 116 нови леки, лекотоварни и товарни автомобили, автобуси и мотоциклети, показват данните на Съюза на вносителите на автомобили в България. Това представлява ръст от 26,3 на сто спрямо същия период на миналата година.

Реализираните продажби в страната със сигурност са повече, защото в данните не се включват тези на вносителите, които не са членове на Съюза. Само за май в страната са продадени 4327 нови превозни средства – с 18% повече от същия месец на 2006 г.