Кръгла маса на тема “Младите хора и наркотиците. Спортът и творчеството като алтернатива на употребата на дрога” организират областният съвет по наркотичните вещества и превантивно-информационния център по зависимости в Силистра. Това съобщи заместник-кметът и председател на областния съвет по наркотичните вещества Георги Балушев. В проявата ще участват представители на младежки организации и на извънучилищни звена.
Според предварителната програма чрез мултимедия ще бъде представен анализ на ситуацията, свързана с употребата и разпространението на наркотици. На тази основа ще се проведе дискусията между участниците, която ще завърши с обръщение към младите хора за обединяване на усилията за водене на здравословен начин на живот и избягване на рисково поведение.
На 30 октомври изтича срокът за подаване на заявки за участие в конкурса за изработване на мултимедиен продукт на тема “Живот или дрога – ти избираш!”.