Тереза Джурова - Спортист №1 на Монтана
Тереза Джурова - Спортист №1 на Монтана / netinfo
Джудистката Тереза Джурова е Спортист №1 на Монтана за 2007-ма година

През изминалата година състезателката на „Слава 83” - Монтана Джурова извоюва 5 златни медала, 5-то място на Европейско първенство в Малта и 7-мо място на „Олимпийски ден” в Сърбия. Състезателката на треньора Ташко Танов в спортната си кариера е спечелила 57 златни, 4 сребърни и 3 бронзови медала.

Останалите състезатели са подредени по азбучен ред. В класацията попадат: Богомил Богомилов - лека атлетика, Венелин Григоров – борба, Денислав Александров – волейбол, Деян Димитров и Ивайло Николов – карате, Илиян Костадинов и Красимир Апостолов – кикбокс, Станимир Георгиев – футбол, Сузана Любомирова – самбо, Цветомила Петрова – баскетбол.

Номер №1 в приложно техническите спортове е Сашо Иванов – рали-крос. Най-млад перспективен състезател в приложно-техническите спортове е Михаела Лесковска – корабомоделизъм. Борецът Светлин Ерменков спечели приза за най-млад перспективен състезател. Почетни значки за особени заслуги към спорта в Монтана кметът Златко Живков връчи на бившите футболисти на Септемврийска слава /Михайловград/ Никола Трендафилов и Боян Гергов.

Седемкратният републиканския шампион по автокрос Александър Атанасов връчи купа на 9 годишния състезател Иван Петров, който е вицешампион за 2007-ма година в мотокроса, в клас до 65 кубика със столичния тим „Мотошмитц”. От следващата година Иван Петров ще кара за монтанския клуб „АМК Старт Н”.