Събор на самодейци-пенсионери в Бяла Слатина
Събор на самодейци-пенсионери в Бяла Слатина / netinfo

Общински събор за самодейци от пенсионерските клубове се проведе в Бяла Слатина вчера. Съборът бе открит от вокална група „Ехо от младостта” към пенсионерския клуб в Бяла Слатина, лауреати на много национални фестивали за стара градска песен.

Участва и групата на народни песни към същия клуб и самодейци от Попица, Алтимир, Търнак, Търнава, Бъркачево, Враняк, Соколаре и Галиче.

Празникът бе уважен от инж. Венцислав Василев, кмет на община Бяла Слатина, който покани участниците на 1 октомври, Международния ден възрастните хора на в р-н “Скът” на празнична почерпка.