Три села и един квартал в Монтана са без ток. Все още не е изяснена причината за спирането на електричеството в селата Студено буче, Доктор Йосифово и Войници, както и в ромския квартал „Кошарник”. За да не прекъсва работата в избирателните секции за квартала са изпратени фенерчета, а в селата ще се търсят газени лампи.
В с.Белотинци и отново в кв. Кошарник са изпратени и нови урни, заради препълването на старите. Към 17 часа избирателната активност в община Монтана е 36,39 %. Спрямо изборите през 2003г. активността се е повишила с 0,32%.