Документите за пилотната методика по съвместния проект за работа на врачанските служби по социално подпомагане, Бюрото по труда и Врачанския затвор са напълно готови. Днес под проекта е сложил подпис и кмета на града Войслав Бубев, съобщи Димитрийка Цанова, шеф на дирекция “Социално подпомагане” в област Враца.
Предстои договорът да бъде подписан и от Областния управител Антонио Георгиев, след което ще бъде внесен в Министерството на труда и социалната политика и МВР.
Припомнямe, че той цели бърза ресоциализация на излизащите от затвора и осигуряване на лични документи, курсове за преквалификация в местните бюра по труда и месечна помощ, която да ги подпомогне в първите дни от излизане от затвора.
През месец май Врачанския затвор ще напуснат 4-ма мъже от Козлодуй, Монтана, Враца и Видин. Те са на възраст от 23 до 57 години и са първите, включени в проекта за ресоциализация на освободените от врачанския затвор .