295 деца от България участваха в първата национална олимпиада по немски език в Монтана в края на миналата седмица.Градът бе избран за домакин заради добрите резултати на учениците на състезанията по немски език през последните няколко години.
Победителите от регионалните кръгове от 25 области в страната се включиха в олимпиадата. Единствено Търговище, Кюстендил и Сливен нямаха представители в състезанието.
Шест или 10 ученици от 12-токласниците с най-високи оценки ще бъдат приети във ВУЗ. Резултатите от олимпиадата по немски език ще бъдат готови до края на седмицата.