Полицията във Враца започна проверка на свой служител след сигнал подаден до регионалната страница на Враца в сайта Dariknews.bg. Писмото на читателя е публикувано във форума към новините на 12 април в 23,51 часа.
В него се описва как служителят на реда е нападнал строителен работник, удряйки го със служебната си карта и заплашвайки него, и колегите му, с допълнителна саморазправа. Причината за проявената агресия – незаконни, според полицая, ремонтни дейности. Пред Дарик обвиненият служител на реда отрече да се е саморазправял със строителите /чуйте прикачения файл/.
Тази сутрин в ОДП Враца е започнало разследване по случая. За инцидента има подадени жалби и от нападнатите работници.