Ректорът на полския Университет за изкуства и наука в гр.Киелце, проф. Анджей Блахут ще се срещне тази сутрин във Враца с представители на обществеността и ученици от горните курсове.
На срещата ще бъдат разяснени въпроси около откриването на филиал на полския университет във Враца. Очаква се проф. Блахут да сподели впечатленията си от предложената сграда и от възможностите на града да стане Университетски център. Срещата започва в 9 часа, в Градската концертна зала, входът е свободен.