Маскирани нападнаха шафнерката на международния бърз влак от Москва
Маскирани нападнаха шафнерката на международния бърз влак от Москва / DarikNews.bg

Служители от РУТП Мездра задържаха днес 50-годишен косовски гражданин в района на ж.п. гара Зверино. Предполага се, че мъжът е един от тримата маскирани нападнали по-рано днес шафнерката на международния бърз влак от Москва за Солун. Сигнал за нападението е  подаден тази сутрин, в 6.40, в РУТП Мездра. Малко след гара Плевен, в посока гара Червен бряг, маскираните ударили по лицето жената, заплашили я и я заключили в купето, тъй като тя отказала да им съдейства да претарашат багажа на спящите във вагона пътници.

Незабавно били изпратени няколко групи на Транспортна полиция в посока гара Зверино, където влакът бил спрян по разпореждане на централния диспечер на БДЖ. Неизвестните не били открити във влака, но свидетели дали подробно описание за тях. Предприети са заградителни действия, като на входа и изхода на село Зверино били поставени контролно-пропускателни пунктове.

При претърсване на района, в близост до моста на селото, бил забелязан укриващият се там косоварец. При опит да бъде проверен той заплашил служителите с голям автоматичен нож. Последвали бързи действия от тяхна страна и А.Х. бил задържан и отведен РУТП Мездра.

Установено е, че никой от пътниците не е пострадал, нямало и липсващ багаж. След проверката, влакът е отпътувал за София.
Задържаният е пребивавал незаконно в България. Работата по случая продължава.