150 метра електрически проводник е бил откраднат от електропреносната мрежа на село Върбица. Сигналът до полицейското управление е подаден от секретаря на кметството.
Крадци на кабели са прекъснали и връзката на БТК в землището на с. Чирен. Сигналът за нарушение е получен в БТК София около 12,30 часа на 16 април. От извършения на място оглед е установено, че след разкопаване е откраднат около 5 метра кабел.
Нанесените щети са в процес на изясняване.