180 се състезаваха за купа Пършевица
180 се състезаваха за купа Пършевица / netinfo

180 скиори участваха в надпреварата за купа Пършевица.Състезанието се провежда ежегодно във Врачанския балкан.
Организатори са туристическо дружество Веслец и община Враца. При слънчево време и 37 сантиметрова снежна покривка в 2-та манша на гигантския слалом се спуснаха 150 състезатели от Враца, Берковица, Козлодуй и Видин.
Първото място при девойките до 13 г. спечели Нели Божкова, при момчетата в същата възрастова група първи в класирането е Георги Рушемовски. При момичетата до 16 г. участничката е само една - Христина Чучкова. При момчетата до 16 г. първото място е за Кристиян Христов. Сред жените с най-добро време се оказа Соня Стоянова.
Най-оспорвано бе състезанието между мъжете до 50 г. В надпреварата се включиха 37 участника. Най-бърз от тях се оказа Герго Александров. При мъжете над 50 г. първото място е за Митко Аврамов.
Победителите, заели първите три места освен купи, получиха якета и туристически принадлежности. Наградите бяха връчени от областния управител на Враца Антонио Георгиев и секретаря на ТД “Веслец” Георги Петков.

Избраният за най-добър спортист на Монтана за 2006 г. Красимир Апостолов започна по шампионски новия спортно-състезателен сезон. На републиканското първенство по кикбокс за мъже, стил моай-тай, състезаващият се в спортен клуб “Виталика” Апостолов спечели златен медал в кат. до 75 кг.
Илиян Костадинов се класира на второ място в кат. до 81 кг, а Добромир Добрев остана на трето в кат. до 91 кг. Бронзов медал взе при младежите и Веселин Михайлов в кат. до 81 кг. В по-лекия стил уайт-контакт пък Петко Маринов загуби на финала в кат. до 84 кг и се задоволи със сребърно отличие.