Виолетовите паднаха за пети пореден път без да вкарат гол
Виолетовите паднаха за пети пореден път без да вкарат гол / Гонг

Най-тежката загуба от началото на сезона претърпя „Етър-24" снощи. Пред 2500 зрители „виолетовите" паднаха от „Литекс" с 0:4. Опитът на Цанко Цветанов да играе офанзивно срещу ловешкия тим претърпя неуспех най-вече заради силната игра на национала Георги Миланов, който изработи първите два гола на тима си. Защитната формация на гостите пък почти не дад шансов на Едуардо, а когато го получи удари греда. В осмата минута Г. Миланов изведе Александър Цветков и последният стреля край Венци Димитров за 0:1. Двайсетина по-късно Еленкович отправи много силен удар, преминал над напречната греда на бранената от „виолетовите" врата. Хубав пробив на Четин Садула завърши с прострелно подаване в 31-вата минута, но Илия Миланов успя да изчисти в корнер.

Единственият точен удар на етърци преди почивката бе на Грегори Жандре в 35-ата минута, но вратарят на ловешкия тим Илко Пиргов улови топката. В добавеното време на първата част Георги Миланов изведе Исмаил Иса и той би технично за 2:0. Второто полувреме тръгна с удар в гредата на Луис Едуардо, който, ако бе няколко сантиметра по-точен, нямаше как да бъде спасен от Пиргов. В 55-ата минута Герасим Заков бе изведен зад етърската отбрана леко отляво, нагласи си топката на десния крак и доведе нещата до 0:3. След още 10 с фамозна тупалка от 25 метра Ваюши заби кълбото в горния ляв ъгъл за 0:4.

Етърци имаха нов шанс 15-ина минути преди края да отбележат поне почетен гол, но Едуардо се забави и топката му бе отнета. Куриозна ситуация вдигна трибуните на крака, след като защитник на гостите изрита топката в рефера Ахмед Ахмед, тя отскочи към непокрития Пивати и той падна след стълкновение с бранител. Съдията обаче прецени, че няма основание да даде дузпа. В края Венци Димитров пък спаси силен удар на Заков.

„Етър-24": Венци Димитров, Гайдаров (20 - Станкев), Трифонов, Гаджалов, Атанасов, Петров, Анев, Маркес, Жандре (54 - Красен Трифонов), Садула, Едуардо (76 - Пивати).