Традиционен турнир по стрелба с пистолет „Макаров" организира Областната дирекция на МВР във В. Търново. Състезанието е част от програмата за професионалния празник на МВР - 5 юли. От 10,00 ч. днес на закритото стрелбище на полицейската дирекция във В. Търново ще се състезават 21 отбора, излъчени от структурните звена на ОДМВР - В. Търново, ОУ „ПБЗН" - В. Търново, РУТП - Г. Оряховица, както и представители на медиите.
Днес по същото време служители на сектор „Пътна полиция" ще направят демонстрация на полицейска техника пред деца от ЦДГ „Слънчев дом" във В. Търново. Мероприятието ще се проведе в двора на детското заведение. От 10,00 ч. подобна демонстрация ще направят и служители от РУП - Г. Оряховица в ЦДГ „Пчелица" в Лясковец. По същото време демонстрации в ЦДГ „Ц. Ганчева" в Г. Оряховица ще направят и служителите от „Конвойно звено".
От 14,00 ч. в киносалона на великотърновската дирекция ще се прочетат приветствия по повод професионалния празник на МВР. Ще бъдат наградени отличили се в работата си служители, както и победителите в турнирите по футбол и стрелба с пистолет „Макаров". В 14,00 ч. служители от РУП - Свищов ще посетят децата от СУПЦ -Свищов. От 16,00 ч. в сградата на полицейското управление в крайдунавския град ще се отслужи празничен водосвет.
Част от програмата бе и традиционният турнир по футбол на малки врати, който вчера се проведе на комплекс "Спорто Търново" с участието на 10 отбора, излъчени от структурните на МВР.
На 5 юли демонстрации пред деца от местните детски заведения ще проведат служителите от РУП -Павликени, Стражица, П. Тръмбеш и Елена. В празничния за полицията ден във фоайето на дирекцията ще бъде подредена изложба на оръжия, с които е била въоръжавана българската полиция през годините. Тя се организира със съдействието на Регионалния исторически музей.
Празникът ще премине под мотото „Ден на отворените врати". На 5 юли от 11,00 ч. деца от ЦДГ „1 юни" ще гостуват в РУП - В. Търново. Малчуганите ще разгледат дежурната част на полицейското управление. Във вътрешния двор на полицията малчуганите ще видят демонстрации на служебна техника и ще се запознаят с оборудването, което ползват в ежедневието си служителите на МВР. Срещата ще приключи с демонстрации със служебно полицейско куче.