Около обяд, когато видимостта ще се подобри, облачността от запад отново ще започне да се увеличава и вплътнява. Вечерта в западната част от страната ще превали и дъжд. Вятърът през деня ще е слаб, към края на деня в най-източните райони до умерен от юг. Максималните температури ще останат високи за януари, в повечето места между 10° и 15°, малко по-ниски в крайните северозападните райони, съобщава Националния институт по метеорология и хидрология.
През първата половина от новата седмица времето ще остане топло за януари, но с повишена динамика на атмосферните процеси. В понеделник преди пладне все още на места ще превалява дъжд, но от запад облачността над много райони ще се разкъса и временно ще намалее. С ниска облачност ще остане покрай река Дунав и там дневните температури ще са по-ниски - до 5°-6°, докато в останалата част от страната максималните ще са между 10° и 15°, в югоизточните райони, където ще духа умерен югозападен вятър, по-високи.
Във вторник облачността отново ще бъде предимно значителна, на места ще превали дъжд, югозападният вятър в източните райони ще отслабне. Ще се задържи топло. В сряда вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще започне да нахлува студен въздух и температурите ще се понижават. Ще преобладава облачно време и на много места ще превалява дъжд, в планините над 1300 метра - сняг.