Коалиция Промяна за В. Търново иска повторно преброяване на гласовете
Коалиция Промяна за В. Търново иска повторно преброяване на гласовете / dariknews.bg
Коалиция "Промяна за В. Търново" иска повторно преброяване на гласовете
46351
Коалиция "Промяна за В. Търново" иска повторно преброяване на гласовете
Коалиция "Промяна за В. Търново" иска повторно преброяване на гласовете
  • Коалиция "Промяна за В. Търново" иска повторно преброяване на гласовете
  • Коалиция "Промяна за В. Търново" иска повторно преброяване на гласовете

Четири жалби са подали представители на Коалиция „Промяна за В. Търново" в Общинската избирателна комисия, в които настояват за повторно преброяване на гласовете. Кандидатът за кмет на Коалицията Тодор Тодоров заяви, че изборният процес на първият тур е показал пълен хаос, заложен в самия Изборен кодекс и е умишлено създаден, за да се манипулират резултатите. „Имаме много тревожни сигнали за подменени резултати в секционните избирателни комисии. На застъпници на Коалицията не е давана възможност да участват пряко в наблюденията на изборния процес, а в Избирателната комисия са постъпвали отворени чували и са се преправяли  протоколи", твърди Тодоров. За всичко това имаме внесени жалби в ОИК, а  ако по тези жалби Комисията не излезе със становище, те ще бъдат отнесени до Административния съд, посочи  Тодоров.

Той обяви, че всички участници в коалицята са се обединили около идеята да

да бъде създадено Гражданско сдружение „Промяна за В. Търново",  в което място да намерят хора, които безкористно и осъзнато искат В. Търново да бъде  променен. „Ще работим за развитие на конкретни неща като продължение на нашите тези от кампанията за местните избори", каза Тодоров. Той не посочи кандидат, когото неговите сипматизанти да подкрепят на втория тур.

Чуйте повече в първия прикачен файл.

Според Петър Пацев, който бе водач на листата на Български социалдемократи в  рамките на Коалиция „Промяна за В. Търново" в някои секции преброителите на гласове са обявявали определен брой гласували, а по-късно в протоколите са вписвани други цифри. За това е информирал застъпник на коалицията. Пацев показа и празни протоколи, които са подписани и подпечатани. „Тези протоколи са били попълвани с удобни за някого данни", смята Пацев.

Пламен Радонов, който е избран за общински съветник с листата на ОДС, също в рамките на Коалиция „Промяна за В. Търново", заяви че всички предложениия в програмата за управление на Коалицията, отнасящи се до работата в Общинския съвет, ще бъдат подготвяни от Гражданското сдружение и внасяни за разглеждани в местния парламент. Хаосът, причинен в целия изборен процес, ни накара да оспорваме валидността на изборния резултат, каза Радонов.

Чуйте втория прикачен файл