Хандбалистките паднаха в Испания, обмислят жалба срещу съдийството
Хандбалистките паднаха в Испания, обмислят жалба срещу съдийството / netinfo

Жалба до Европейската хандбална федерация срещу съдийството в първата среща с „Акаба Бера- Бера” в Сан Себастиян обмисля да подаде ръководството на „Етър- 64”, съобщи по телефона президента Атанас Атанасов. Той бе вбесен от отсъжданията на съдийската двойка от Франция, която според него е ощетила грубо отбора.
„Началните минути на мача бяха за „оранжевите” от „Бера-Бера” (в редовете им имаше 4 състезателки от Франция), които дръпнаха с 8:1, докато нашите хандбалистки се ориентират в обстановката. Средата на първата част обаче бе за нашите момичета, които нанизаха 6 гола срещу само един за баските и така в 21-ата минута резултатът бе 9:7 за тях. Почивката дойде при 16:11. Върхът на гаврата с нашия отбор бяха трите поредни отстранявания на Мариана Семерджиева, която в крайна сметка получи пресилен червен картон в 45-ата минута и бе отстранена. Това наложи, като разпределител да заиграе младата Александрина Бурнева. Домакините получиха 8 дузпи срещу две за нашия отбор, при това отсъдени едва в края на мача. Пет пъти гониха наши хандбалистки, два пъти състезателки на домакините. Считам, че при нормално съдийство, а не 70:30 за испанките щяхме да загубим с не повече от 4-5 гола разлика. Отлична игра на Гергана Александрова на вратата, много силен мач и на Зоя Стефанова. При малко повече точност при контри в стрелбата на Маги Христова можехме да вкараме поне още няколко гола”, разказа Атанас Атанасов. Втората среща бе отново в Испания бе снощи.
„Етър-64”: Александрова, Бурнева 2, Семерджиева, Стоилова 2, Коцева 3, Стефанова 7, Христова 7 (Д. Николова, Трифонова).