Етър-24 победи в контрола третодивизионния Бенковски
Етър-24 победи в контрола третодивизионния Бенковски / Дарик нюз, архив

"Етър-24" спечели с 4:1 контролната среща с "Бенковски" в Бяла. Мачът бе ръководен авторитетно от представителя на новите собственици на великотърновския клуб Ендер Дормушев. Старши треньорът Георги Тодоров даде шанс за изява предимно на футболистите, които по- рядко намират място в групата. Изключение бе възстановилият се от травма централен защитник Пламен Костадинов. През целия мач "виолетовите" играха агресивно в атака, като преди почивката удари отправиха Карим Мосауи, Мартин Станкев и Ивайло Димитров.

В 40- ата минута Мосауи се възползва от грешка в отбраната на "Бенковски" и останал очи в очи с вратаря вкара ефектно край него за 0:1.

През втората част етърци продължиха да бъдат по-класния отбор. В 50-ата минута Николаев намери Велислав Илиев, който от границата на наказателното поле стреля по тревата за 0:2. Малко по- късно домакините намалиха на 1:2, но в 65-ата минута Явор Генчев премина през двама съперници и подаде на Куаме Фидел, който покачи на 1:3. Четвъртото попадение падна в 77-ата минута, когато влезлия отново в игра Мартин Станкев проби по фланга и стреля с външен фалц по диагонала.

"Етър-24": Рашков (46 В. Димитров), Илиев, Костадинов, Петров, Уилфред  Н'Теде, Мосауи (46 Николаев), Райнов, Ив. Димитров, Станкев (40 Генчев), Самба (46 Куаме Фидел), Де Местеер.