Етър- 1924 и Черноморец /Балчик/ не успяха да се победят
Етър- 1924 и Черноморец /Балчик/ не успяха да се победят / netinfo
Без победител завърши играната в петък контролна среща в Дебелец, между отборите на „Етър- 1924” и „Черноморец” /Балчик/. Старши треньорът на великотърновци Велин Кефалов бе направил доста размествания по постовете, като Антон Маринов и Беадир Беадиров играха, като крайни бранители, Димитър Димитров и Марин Стефанов, като централни, а Ангел Кънчев бе забит на върха на атаката. Тимът от Балчик, чийто помощни- треньор е Илиян Киряков, създаде три голови положения в началото на мача, при които Кирилов би два пъти неточно, а на Маринов се наложи да чисти топката пред връхлитащия Господинов. В 21- ата минута Кънчев стреля под ъгъл, но вратарят на „Черноморец” спаси. Стражът се намеси сигурно и при изстрел на Мариян Генов от движение при следващата атака.
В 37- ата минута грешка в средата на терена позволи на Рахнев да напредне и да отправи нещо средно между удар или пас, вратарят на етърци Венци Димитров закъсня да го пресече, след което връхлетя върху Господинов, събори го и реферът Анатоли Дончев отсъди дузпа. От бялата точка Георги Няголов стреля силно, Димитров успя да отклони топката но тя все пак спря в мрежата зад него за 1:0 в полза на „Черноморец”. След почивката Велин Кефалов направи поредица от смени и великотърновци организираха няколко хубави атаки. Вратарят на тима от Балчик отби удари на Генов и Али. В 53- ата минута Али се откъсна на скорост и бутна топката във вратата за 1:1.
Изключително активни след влизането си в игра бяха Съботинов и Ивайло Димитров, като последния напомни за добрите си дни, преди контузията, с бързи пробиви.
В 76- ата минута Съботинов стреля силно, вратарят отби топката и защитник я изчисти в корнер миг преди Димитров да я достигне. При последвалото изпълнение Беадиров подаде към Копаранов, който гардира кълбото, завъртя се и пред погледите на двама бранители вкара в долния ляв ъгъл за 2:1 в полза на етърци.
Неразбирателство в отбраната четири минути преди края на двубоя позволи на Събев да шутира неспасяемо от 16- ят метър за 2:2.
„Етър- 1924”: В. Димитров /46 Рашков/, Маринов /80 Божков/, Стефанов, Беадиров /81 Кондов/, Дерменджиев /50 Съботинов/, Д. Димитров, Петров /55 Копаранов/, Генов /61 Кр. Гавазов/, Кънчев /61 Ив. Димитров/, Али /66 Атанасов/, М. Ванков /46 Ант. Балъков/.