13-годишен в болница след катастрофа, возила го пияна тийнейджърка
13-годишен в болница след катастрофа, возила го пияна тийнейджърка / netinfo

13- годишно момче е настанено във великотърновската болница с опасност за живота, след катастрофа на пътя между Златарица и Горско ново село, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Пътният инцидент е станал около 1,00 часа тази нощ. Лек автомобил „Рено Клио", управляван от 15-годишно момиче от Златарица, движейки се в посока Горско ново село на прав участък, излиза от пътното платно и се преобръща.

Най- тежко е пострадал Х. Б. на 13 години от Златарица, който е настанен във великотърновската болница с фрактура на ключица и травми в областта на главата. С леки наранявания са 14-годишната А. Д. от Златарица и 21-годишният Е. М. с германско гражданство.

Водачката на колата М. Ю., също от Златарица, е с леки травми и след преглед в еленската болница е освободена за домашно лечение. Пробата и за алкохол е показала 1, 64 промила. Полицията е изяснила, че компанията от ромски произход е  празнувала рождения ден на М. Ю. в жилището на родителите й. След като порядъчно са се почерпили тя взела ключовете на автомобила на баща си, качила приятелите си и потеглили към Горско ново село.