Състезание „Къщата на моите мечти” за ученици от V, VI и VII клас се проведе вчера в ПГСАГ „Васил Левски”. В надпреварата участваха ученици от СУ „Любен Каравелов” - гр. Варна, СУ „Св. Св. Кирил и Методий” – гр. Добрич, ОУ „Васил Друмев” – гр. Варна и други. Учениците представиха свои разработки в три области: Изобразително изкуство, БЕЛ и Информационни технологии. Целта на състезанието беше да се предостави възможност за изява на творческия потенциал на учениците в прогимназиален етап, както и провокиране на иновативното и креативно мислене в подрастващото поколение.
При провеждане на заключителния етап на състезанието учениците се класираха в различните области:
Изобразително изкуство:
І място
Екип „Гъбена къща”
1. Илина Йорданова Димитрова - СУ „Любен Каравелов”
2. Евгения Станимирова Димитрова - СУ „Любен Каравелов”
ІІ място
Екип „Бонбонена къща”
1. Кристиян Красимиров Жеков - СУ „Любен Каравелов”
2. Светлин Росенов Костадинов - СУ „Любен Каравелов”
ІІІ място
Екип „Био къща”
1. Дилян Иванов Иванов - СУ „Любен Каравелов”
2. Димитър Димитров Кунев - СУ „Любен Каравелов”
ІV място
Екип „Шоколадова къща”
1. Асен Мирославов Балев - СУ „Любен Каравелов”
2. Тунай Кенанов Талибов - СУ „Любен Каравелов”
Област «Български език и литература»
1. Сияна – Калина Цветанова Добрева - СУ „Св. Св. Кирил и Методий”
Област »Информационни технологии»
1. Илина Йорданова Димитрова - СУ „Любен Каравелов”
2. Евгения Станимирова Димитрова - СУ „Любен Каравелов”
3. Димитър Димитров Кунев - СУ „Любен Каравелов”
Награда на журито в област
"Информационни технологии"
1. Атанас Борисов Атанасов - ОУ „Васил Друмев”
За представянето си учениците получиха сертификати за участие, грамоти и предметни награди.
Гости на тържеството, организирано от ПГСАГ ’’Васил Левски’’, бяха кметът Иван Портних и районният кмет на „Младост” Христо Христов.
netinfo
При провеждане на заключителния етап на състезанието учениците се класираха в различните области:
Изобразително изкуство:
І място
Екип „Гъбена къща”
1. Илина Йорданова Димитрова - СУ „Любен Каравелов”
2. Евгения Станимирова Димитрова - СУ „Любен Каравелов”
ІІ място
Екип „Бонбонена къща”
1. Кристиян Красимиров Жеков - СУ „Любен Каравелов”
2. Светлин Росенов Костадинов - СУ „Любен Каравелов”
ІІІ място
Екип „Био къща”
1. Дилян Иванов Иванов - СУ „Любен Каравелов”
2. Димитър Димитров Кунев - СУ „Любен Каравелов”
ІV място
Екип „Шоколадова къща”
1. Асен Мирославов Балев - СУ „Любен Каравелов”
2. Тунай Кенанов Талибов - СУ „Любен Каравелов”
Област «Български език и литература»
1. Сияна – Калина Цветанова Добрева - СУ „Св. Св. Кирил и Методий”
Област »Информационни технологии»
1. Илина Йорданова Димитрова - СУ „Любен Каравелов”
2. Евгения Станимирова Димитрова - СУ „Любен Каравелов”
3. Димитър Димитров Кунев - СУ „Любен Каравелов”
Награда на журито в област
"Информационни технологии"
1. Атанас Борисов Атанасов - ОУ „Васил Друмев”
За представянето си учениците получиха сертификати за участие, грамоти и предметни награди.
Гости на тържеството, организирано от ПГСАГ ’’Васил Левски’’, бяха кметът Иван Портних и районният кмет на „Младост” Христо Христов.