Състоянието на пребития варненски ученик Иван Ганчев остава критично след претърпяната в петък операция на главата, съобщиха за Дарик от болница „Света Анна”. За живота на 12-класника от Професионалнатa гимназия по сградостроителство „Кольо Фичето“ продължава да има опасност.
Ганчев все още е в медикаментозен сън. Първоначалните очаквания бяха днес да бъде изваден от изкуствената кома, но мозък му все още се нуждае от покой. Кога ще бъде „събуден”, лекарите ще решават отново във вторник.
Ученикът е на командно дишане, с добри показатели на сърдечно-съдовата система и вече не получава гърчове.
Иван Ганчев беше пребит в класната стая в края на миналата седмица от трима души. Биячите са били извикани от негов съученик от село Каменар. Първоначално момчето се чувствало добре и било в съзнание, но постепенно състоянието му се влошило и той потърсил медицинска помощ.