шахмат
шахмат / ThinkStock/Getty Images
Шампиони станаха учениците от СУ "Гео Милев"

Общинският ученически турнир по шах за възрастовите групи 5-7 клас и 8-10 клас приключи. Срещите се проведоха в Юнашкия салон.

Според правилата на игрите ученическите отбори се състояха от по 3 момчета и 1 момиче. Шампиони в крайното класиране във възрастова група 5-7 клас станаха учениците от СУ „Гео Милев”, на второ място са възпитаниците на ОУ „Патриарх Евтимий”, а на трето - от ОУ „Георги С. Раковски“.

При по-големите победители са IV ЕГ „Фредерик Жолио Кюри“, следвани от Първа езикова гимназия и ВТГ „Г. С. Раковски“.  Класираните в призовата тройка получиха награди, осигурени от Дирекция "Спорт" при Община Варна.

Състезания са част от стратегията на Община Варна и Министерството на младежта и спорта за развитие и популяризиране на детско–юношеския и масов спорт и целят да стимулират двигателната активност сред децата.