Последно предупреждение към партиите длъжници отправи областният
Последно предупреждение към партиите длъжници отправи областният / netinfo

Последно предупреждение отправи областният управител Данчо Симеонов към партиите, които все още не са се издължили на държавата за ползваните от тях помещения във Варна. Ако парите не бъдат внесени в най-скоро време в Областна управа, ще бъдат предприети необходимите законови мерки, за да се съберат задълженията.

Най-внушителен е дългът на ПП НДСВ (Политическа партия Национално движение за стабилност и възход) за офиса на ул. „Сан Стефано”, който жълтите използваха преди той да бъде даден на ГЕРБ. Сумата с натрупаните лихви е 7917.44 лв.

ПП ЗНС (Политическа партия Земеделски Народен Съюз) дължи 2081.58лв, а ДСБ (Демократи за силна България) виси на държавата с 3109.65лв.
Справката за дължимите пари е от последното тримесечие, по време на което сумите са набъбнали заради натрупаните лихви.