Черно море - Славия 1:1, Първа лига, 5-и кръг
Черно море - Славия 1:1, Първа лига, 5-и кръг / LAP.bg, Ивайло Борисов
"Черно море" записа второ поредно равенство в Първа Професионална лига. Възпитаниците на Георги Иванов откриха резултата срещу "Славия" след удар на Атанас Зехиров в 38-ата минута, но преднината им се задържа до 73-ата,когато Георги Йомов изравни. Гонзо се наложи да прави и 2 принудителни смени на Чунчуков и Витиня, който разстроиха до голяма степен играта на тима. Ето как официалният сайт на "Черно море" проследи този двубой минута по минута:

Стартов състав на Черно море: 33. Емил Михайлов, 23. Илиас Хасани, 15. Александър Александров, 73. Ондрей Сукуп, 7. Витиня, 18. Атанас Зехиров, 6. Александър Цветков, 66. Орлин Старокин, 21. Георги Илиев, 22. Мариян Огнянов, 9. Цветелин Чунчуков
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 70. Борислав Балджийски, 13. Иван Коконов, 29. Марек Кузма, 5. Стефан Станчев, 8. Емил Янчев, 3. Ертан Томбак

90+3 мин. – Добра многоходова атака на Черно море, но Коконов беше в положение на засада.
90 мин. – Изстрел на Зехиров от пряк свободен удар беше спасен от вратаря на Славия.
84 мин. – Опасен изстрел на Ивайло Димитров мина встрани от вратата на Емил Михайлов.
86 мин. – Емил Михайлов отрази изстрел на Ивайло Димитров от движение.
79 мин. – Иван Коконов замени Мариян Огнянов.
78 мин. – Жълт картон за Борислав Балджийски.
73 мин. – Йомов отново застраши вратата на Черно море, но изстрелът му мина на сантиметри от целта.
72 мин. – Георги Йомов изравни.
69 мин. – Марек Кузма овладя лошо изчистена от футболист на Славия топка, финтира съперников играч, но центрира право в ръцете на вратаря Георги Петков.
56 мин. – След добро взаимодействие с Георги Илиев, Балджийски получи топката на дъгата на наказателното поле.Изстрелът му обаче мина встрани от вратата.
48 мин. – втора принудителна смяна в състава на Черно море. Борислав Балджийски замени Витиня, който се контузи в дебютния си мач със зелено-бялата фланелка. Най-вероятно се касае за скъсан ахилес.
Начало на второто полувреме
45+1 мин. – Цветков центрира от пряк свободен удар, Сукуп отклони с глава към вратата на Славия, но Георги Петков спаси.
38 мин. – Зехиров откри резултата в полза на Черно море. Центриране на Георги Илиев от корнер беше избито от играч на Славия, но топката попадна в Зехиров, който стреля безгрешно от воле.
37 мин. – Георги Петков спаси опасен изстрел на Витиня от границата на наказателното поле.
34 мин. – Цветков матира защитата на Славия и намери Старокин, който нахлуваше на скорост в наказателното поле. Изстрелът на Старокин обаче мина встрани от вратата.
28 мин. – Илиас Хасани също видя жълтия цвят.
27 мин. - Капитанът на Черно море Георги Илиев получи жълт картон заради нарушение срещу Чиги.
25 мин. – принудителна смяна в състава на домакините. Чунчуков отстъпи мястото си на терена на Марек Кузма. Няколко минути по-рано Чунчуков получи травма, опита да продължи мача, но безуспешно.
17 мин. – Стефан Велев спря опасна атака на Черно море с фаул срещу Цветелин Чунчуков и получи жълт картон.
12 мин. – Хасани се размина с автогол, като топката срещна гредата.
11 мин. – Емил Михайлов спаси изстрел на Иван Минчев от пряк свободен удар.
7 мин. – изстрел с глава на Мариан Огнянов мина над гредата. Опасната ситуация пред вратата на Славия дойде след центриране на Зехиров от корнер. Топката беше избита, но попадна отново в него, като той центрира втори път, този път към далечната греда и Мариян Огнянов от трудна позиция не успя да порази целта.
3 мин. – фалцово центриране на Зехиров от пряк свободен удар, но Старокин не успя да засече топката.