България U19
България U19 / БФС
Юношите на "Черно море" Ертан томбак и Емил Янчев записаха пълни 90 минути при равенството на България U19 срещу Испания в първата евроквалификация от група 6 на елитния кръг за Евро 2018. Нашите национали завършиха 0-0 в този двубой, който се игра на стадион "Гийермо Амор" в Бенидорм. Следващият съперник на България е Франция. Двубоят ще се проведе на 24 март, събота от 13:00 часа на стадион "Гийермо Амор" в курорта Бенидорм. В другия мач от групата Франция надигра Белгия с 3:2.

Ето как официалният сайт на БФС проследи по-интересните ситуации в мача Испания-България:
Първо полувреме

Хуан Берокал отправи първия удар във втората минута, но встрани от вратата. Националите отговориха с изстрел на Калоян Кръстев, който не намери целта. Последваха силни минути за испанците, които владееха повече топката, но възпитаниците на Ангел Стойков стояха добре на терена и не позволиха сериозни опасности до почивката пред вратата, пазена от Димитър Шейтанов .

Второ полувреме

След подновяването на играта домакините засилиха натиска си. В 57-та минута Шейтанов отрази опасен удар на Диас. В следващите минути иберийците още на няколко пъти поставиха на изпитание стража и футболистите пред него. Последователно в игра за България се появиха Тони Иванов, Архан Исуф и Стефан Гаврилов, които замениха съответно Станислав Иванов, Атанас Кабов и Димитър Костадинов.

В самия край Шейтанов отново трябваше да се намесва, след като отрази изстрела на Мбула и срещата завърши при 0:0.

Испания U19 - България U19 0:0

Испания U19: Иняки Пеня, Хуан Миранда, Хуан Берокал, Хорхе Барено, Франсиско Пейнадо, Ману Морланес, Абел Руис, Брахим Диас (80-Педро), Алехандро Посо (72-Серхио Гомес), Горка Сабарте, Франсиско Торес (64-Мбула);
Селекционер: Луис де ла Фуенте

България U19: Димитър Шейтанов, Ертан Томбак, Андреа Христов, Петко Христов, Борислав Вакадинов, Емил Янчев, Димитър Костадинов (90-Стефан Гаврилов), Атанас Кабов (78-Архан Исуф), Иван Тилев, Станислав Иванов-капитан (59-Тони Иванов), Калоян Кръстев;
Селекционер: Ангел Стойков

Главен съдия: Марко ди Бело (Италия)

Жълти картон: Димитър Костадинов (България); Педро (Испания);

Испания, Бенидорм, ст. “Гийермо Амор”, 3000 зрители.

Седем тима от Елитния кръг ще се присъединят към домакина на Европейското първенство – Финландия. Финалите за юноши до 19 г., набор 1999, ще се проведат от 16 до 29 юли 2018 година.