Добруджа даде повод за размисъл на Черно море
Добруджа даде повод за размисъл на Черно море / снимка: chernomorepfc.bg

Черно море допусна неприятна загуба с 1:3 от втородивизионния Добруджа на своя стадион "Тича". Варненци откриха резултата рано в двубоя, но оттам нататък шестият в Б група показа много по-голямо желание за игра и съвсем заслужено стигна до крайния успех в спаринга.

"Моряците" на Георги Ивано-Гонзо поведоха още в 9-ата минута чрез Бакари, който завърши успешно хубава атака. Сашо Александров получи извеждащ пас от Даниел Георгиев и от десния фланг центрира към точката на дузпата, където Георги Божилов пропусна кълбото и Бакари го засече в мрежата на Конов.

Добруджа показа много добро лице и след като изпусна няколко изгодни шанса, изравни резултата три минути преди паузата. Станимир Андонов, който принудително замени контузилия се в 34-ата минута Иван Цачев, вкара изненадващ гол от малък ъгъл. Нападателят стреля на не повече от 2 метра от аутлинията, като успя да прехвърли Георги Китанов.

След почивката опасните положения бяха по-малко, но повечето отново бяха пред вратата на домакините. Логичното се случи в 76-ата минута, когато Ивелин Василев проби през центъра и с премерен изстрел направи пълен обрат в резултата.

Шест минути по-късно Спас Георгиев оформи крайното 1:3, след като направи успешна добавка от близко разстояние. Секунди преди това Станоев бе стрелял право в левия стълб.

КР Черно море - Добруджа 1:3